Informace pro školy


Navrženo pro výuku

Naší vizí je vzdělávat děti zábavnou formou. Desková hra Vzhůru do provozu! je primárně určena dětem na prvním stupni základních škol, konkrétně žákům 2. až 5. ročníku. Tyto děti se naší hrou zabaví, ale hlavně si procvičí základy bezpečného chování v provozu.

Dopravní výchova ve školách

Dopravní výchova je jednou z nedílných součástí vzdělávacích programů základních škol. Žáci se v 1. až 5. ročníku učí základy dopravních předpisů a správnému chování účastníků silničního provozu. Je přitom jedno, zda Vaše škola učí žáky dopravní výchově v rámci prvouky, či v samostatném předmětu nebo kroužku. Vzhůru do provozu! je ideálním zpestřením výuky, a to formou, díky které se děti budou učit rády.

Prověřená učební pomůcka

V rámci našeho pilotního prodeje byla hra ve školním roce 2015/2016 distribuována do několika základních škol po celé České republice. Reakce vyučujících byly vždy pozitivní - žáci při jejím hraní zpozorněli a rádi si rozšiřovali tematické vědomosti. Vyzkoušejte zábavnou školu hrou i Vy.

Kategorie otázek

Hra obsahuje kartičky s otázkami Křižovatka, kde děti poznávají nejběžnější dopravní značky, a dále pak kartičky s otázkami ze čtyř různých kategorií:

Chodec

Kategorie Chodec děti provede základy bezpečného chování chodce v dopravním provozu, a to i v netradičních situacích.

Cyklista

Kategorie Cyklista děti seznámí se zásadami bezpečné jízdy na kole či s povinnou výbavou jízdního kola.

První pomoc

Otázky z kategorie První pomoc děti naučí, jak správně vyhodnotit zranění a jak je ošetřit.

Ostatní

Kategorie Ostatní prověří znalosti dětí v oblasti jízdy prostředky MHD, jízdy automobilem jako cestující, apod.

Zařazení do výuky

koncepce

Koncepce hry je přímo přizpůsobena školám, jelikož doba jedné hry se v závislosti na počtu hráčů pohybuje od 15 do 45 minut, tedy maximálně v rámci jedné vyučovací hodiny.

pravidla

Speciálně pro potřeby výuky je pak navržena Vzdělávací a procvičovací varianta hry popsaná v pravidlech. Hráči při ní nehází kostkou, ale postupují políčko po políčku - v rámci jediné hry tak zvládnou zopakovat velké množství tematických otázek.

využití

Hra Vzhůru do provozu! může být využita i v dopravních kroužcích, či ve školních družinách. Mimořádně vhodná je také pro dětské domovy, domy dětí a mládeže nebo dětská oddělení v nemocnicích.

Vstupte s dětmi do světa provozu

325 otázek a odpovědí

Hra obsahuje celkem 325 otázek na dopravní značky a okruhy Chodec, Cyklista, První pomoc, Ostatní. Schválně, kolik otázek dokážete zodpovědět bezchybně?

2. - 5. třída na ZŠ

Hra je určena především pro děti na 1. stupni základních škol, ale možná i rodiče budou překvapeni, když dostanou některou ze zapeklitých otázek... Vyzkoušejte si to!

2 verze pravidel

Můžete si zahrát rychlou a napínavou, nebo vzdělávací a procvičovací variantu hry. V rychlé hážete kostkou a taktizujete, ve vzdělávací se toho víc naučíte!

15-45 minut hraní

Podle zvolené varianty pravidel a podle počtu hráčů trvá jedna hra 15-45 minut. Hra se tedy přesně hodí na jednu vyučovací hodinu ve škole. A i na doma je hra ideální.

Koupit

Silný motivační prvek v podobě deskové hry posiluje zájem žáků a přispívá k upevnění a k trvalosti poznatků z dopravní výchovy.

Základní škola, Česká Skalice

První večer jsme se od hry neodtrhli. Bavila se celá rodina, i s babičkou :-)

Richard, Blansko

Se hrou jsme měli možnost pracovat s dětmi předškolního věku a s žáky prvního stupně ZŠ. Hra je zábavná, kreativní a hlavně poučná. Zahrnuje i zdravovědu, což je skvělé.

Základní škola, Chropyně
Další ohlasy